BIOFER – Pre spokojné zvieracie brušká

Otázky a odpovede

Kto vyrába krmivá BIOFER?
Sme absolventi Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre, ktorí ostali verní svojej odbornosti a profesionálnemu zameraniu. V roku 1991 sme v Prešove založili rodinnú firmu BIOFER.

Aké rôzne krmivá vyrábate?
Vyrábame široký sortiment krmív pre psov, mačky, králikov, nosnice, ošípané, kurčatá. Predávame aj doplnkový tovar ako sú konzervy pre psov, salámy pre psov a v súčasnosti sa zameriavame aj na výrobu funkčných pamlskov pre psov s obsahom kolagénu, bodliaka, tanínu, hlivy.

Aké suroviny používate pri výrobe krmív a pochutín pre zvieratá?
Pri výbere surovín uprednostňujeme prírodné a živočíšne produkty, vyhýbame sa chemickým konzervačným látkam a dochucovadlám. Sama príroda nám napomáha k vytváraniu receptúr, ktoré prospievajú k zdravému rastu našich domácich miláčikov. Všetky krmivá a pochutiny sú bez použitia GMO.

Aké prírodné látky napríklad nájdeme v krmivách Biofer?
Napríklad slnečnicu a ľan, potrebné pre zdravú a lesklú srsť a zároveň ideálnym pomerom zabezpečujúce v krmivách omega3 a omega6 kyseliny. Bodliak priaznivo pôsobí na pečeň, hliva podporuje imunitný systém, živočíšny kolagén kĺby, urologické bylinky pomáhajú správnej funkcii obličiek, tanín zmierňuje zažívacie problémy a zároveň pohlcuje nežiaduce pachy zo stolice vašich domácich miláčikov. Ako prví na Slovensku sme začali spracovávať sójové bôby na extrudovanú plnotučnú sóju a prispeli tak k zvyšovaniu úžitkovosti zvierat slovenských chovateľov. Ako slovenskí výrobcovia uprednostňujeme suroviny od slovenských prvovýrobcov.

Čo sú to huminové látky?
Huminové látky sú prírodné organické látky vznikajúce rozkladom prevažne rastlinných zbytkov. Sú ideálné na detoxikáciu organizmu ako pre zvieratá, tak aj pre človeka. Prírodné huminové látky, ktoré sú ideálne na detoxikáciu organizmu ako pre zvieratá, tak aj pre človeka, sme začali používať ako prví v Európe.

0

Your Cart